Keenetic’ten Kablosuz MESH Devrimi!

Keenetic'ten Wi-Fi Kablosuz Mesh Devrimi

Keenetic, tüm kablosuz ağ ürünlerinde MESH teknolojisini destekleyen ilk firma oldu. Birden fazla cihazı birbiriyle konuşturup tek cihaz olarak çalıştıran ve kablosuz iletişimde büyük kolaylık sağlayan MESH teknolojisi, kesintisiz ve yüksek hızlı internet keyfini ev ve iş yerlerine getiriyor. Keenetic’in tüm ürünlerinde sunduğu Unique Whole Home Wi-Fi MESH (Tüm Alanda Eşsiz Kablosuz Ağ) teknolojisi sayesinde ev ve işletmelere modüler seçeneklerle ekonomik ve hızlı internet altyapısı sağlanabiliyor.

Ev ve iş yerlerinde kesintisiz internet için kullanılan teknolojilerden biri olan MESH, kablosuz ağ ürünleri konusunda dünyanın en dinamik ve yenilikçi firmalarından olan Keenetic tarafından temel bir özellik olarak tüm ürünlerinde destekleniyor. Geniş ürün yelpazesindeki başlangıç seviyesinden en profesyonel cihaza kadar tüm Keenetic ürünler Wi-Fi MESH sistemini destekliyor. Bu sayede kullanıcılara kendi Wi-Fi MESH sistemlerini kurarken her bütçeye uygun çözümler sunuyor. Günümüzde diğer markalar tarafından satılan MESH setleri genelde üçlü ya da dörtlü gruplar halinde kullanılıyor. Yüksek maliyetli bir çözüm olan MESH teknolojisini kullanabilmek için bu setlerden satın almak gerekiyor. Keenetic ise MESH çözümleri tüm cihazlarında standart olarak sunduğu için herhangi iki ya da daha fazla Keenetic ürünü MESH cihazı olarak kullanılabiliyor. Bu da ev ya da iş yerlerinde kesintisiz ve hızlı bir Wi-Fi kablosuz ağı kurulmasını mümkün hale getiriyor. Keenetic cihazların MESH çözümünü tüm cihazlarında temel bir özellik olarak sunmasıyla beraber tüketicilerin bütçelerini zorlayan setleri almak da tarihe karışıyor. İhtiyaca göre Keenetic cihaz alıp, kapsama alanı yetersiz kaldığında ya da daha büyük ev veya iş yerine geçildiğinde yeni alınacak ek Keenetic cihazlarla MESH ağını büyütmek mümkün oluyor. Keenetic’in router ya da modem ayırt etmeksizin bütün cihazları MESH teknolojisini destekliyor ve her bir cihaz MESH olarak kullanılabiliyor.

Wi-Fi Kablosuz Mesh

Keenetic’te MESH standart!

MESH teknolojisinin Keenetic ürünlerinde temel bir özellik olarak bulunmasına ilişkin açıklama yapan Keenetic Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Vefa Tarhan, MESH teknolojisinin Keenetic’in dışındaki diğer markalarda genellikle birkaç set olarak 3 ya da 4’lü gruplar halinde satın alınması gerektiğinin altını çizdi. Tarhan sözlerine şöyle devam etti: “Bu nedenle bir setin fiyatı 4-5 bin TL’yi buluyordu. Buna ek olarak kullanıcılar iki cihazın yeterli olabileceği ortamlarda bile fazladan 1-2 ürün almak zorunda kalıyordu. Diğer taraftan alt ekonomik kategorideki ürünler ise MESH teknolojisini kullanamıyor, sadece menzil genişletici (extender) cihazlar bağımsız ürün modeliyle destekleniyordu. Keenetic ile marka bağımsız menzil genişletici özelliğinin desteklenmesinin yanı sıra MESH teknolojisi ile ihtiyaç kadar ürün satın alınarak bu teknoloji kullanılabiliyor. Örneğin, Keenetic’te başlangıç seviyesi ürünlerle toplamda 400 TL maliyetle bile MESH teknolojisinden yararlanılabiliyor. İki katlı bir evde alt katta kurulan kontroller cihaza ek olarak; üst kata daha ekonomik bir model ilavesiyle, üç ürüne gerek duymadan MESH altyapısı hayata geçirilebiliyor. İşletmelerde ihtiyaca göre modüler olarak ek cihazlar sisteme birer birer dahil edilebiliyor. Diğer taraftan yeni bir teknolojiye geçtiğinizde veya ev değişikliğinde, yeni servis bağlantısı ve ürünü seçtiğinizde, eski Keenetic Modem veya herhangi bir router cihazınızı gerek kontroller cihaz gerekse Keenetic cihazla MESH‘in bir parçası olarak uzak noktada mesafe artırıcı olarak yeniden görev tanımlayabiliyorsunuz. Keenetic MESH’i sadece kablosuz olarak değil aynı zamanda kablolu olarak da kullanabiliyorsunuz.”

keenetic.com.tr

Keenetic 2010 yılında Hong Kong’da ev ve iş dünyasına premium internet erişimi ve Wi-Fi çözümleri sunmak amacıyla kuruldu. En baştan itibaren yüksek seviye donanım ve yazılım kapasitesine odaklandı. Tüm Keenetic ürünleri üstün seviyede endüstriye düzeyde test edilmiş donanım ve hata payı bırakmayan tümleşik modüler işletim sistemiyle dizayn edildi. Keenetic işletim sistemi Keenetic OS ile en yüksek güvenlik, kesintisiz bağlantı ile çalışma ve yüksek performans sağlandı. Keenetic faaliyet gösterdiği alanda ve bölgelerde yüksek katma değerli ürünleri sağlayarak en değerli marka oldu. Premium çözümler sunarken oluşturduğu pazar payı ile daima ilk ikide oldu. Faaliyetine özel pazarlarda Zyxel ile co-brand (ortak marka) olarak başladı. Eylül 2017 yılından itibaren bağımsız marka olarak sürdürmektedir. Oluşturmuş olduğu tecrübe ve değerleri artık tüm Dünya’ya sunmaktadır. Keenetic’in bugün ve yarınları ele alan vizyonunda; internet kullanıcılarının taleplerini ve sahip olduklarında mutluluk duyacakları ürün özelliklerini birleştirerek ihtiyaçları en yüksek seviyede karşılayarak müşterilerinin gönlünü kazanmak bulunmaktadır. Keenetic tamamen ev ve ofis kullanıcı ihtiyaçlarını öncelikledi, bu alanda en üst seviye ürünleri Keenetic OS ve bulut mimarisiyle sunmaktadır. Kasım 2018’de Türkiye’de Keenetic İletişim Teknolojileri Bilişim Pazarlama ve Danışmanlık A.Ş Joint Venture ortak girişimi kuruldu. Türk iş adamı, geçmişte Zyxel Türkiye kurucusu ve 10 yıl Genel müdürlüğünü yapan, ağ ve iletişim teknolojilerinde uzun yıllardır tecrübe sahibi olan Vefa Tarhan, Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olarak atandı.